Sukurti paskyrą   Prisijungti
Prisijungimas
2017-01-06 13:08:23
Apu trilogija: Apu pasaulis / Apur Sansar (1959)
1959 Filmai, Dramos IMDB: 8.2

Apu trilogija: Apu pasaulis / Apur Sansar (1959)
(balsavo:1)

  • Metai: 1959
  • Žanras: Dramos
  • Trukmė: 01:46:17
  • Kalba: Lietuvių (Mėgėjiškas)
  • Kokybė: BRRip
  • Režisavo: Satyajit Ray

Vaidina: Soumitra Chatterjee, Sharmila Tagore, Alok Chakravarty, Swapan Mukherjee, Tushar Bandyopadhyay, Gupi Banerjee, Panchanan Bhattacharya, Shanti Bhattacherjee, Jiten Bhons, Abhijit Chatterjee, Jogesh Chatterjee, Asha Devi, Belarani Devi, Sefalika Devi, Biren Ghosh, Dhiren Ghosh, Biresh Majumdar, Dhiresh Majumdar, Bechu Singha


Satjadžitas Rėjus (Satyajit Ray), g. 1921 m. Kalkutoje – m. 1992 m. ten pat. – vienas iškiliausių Indijos kino režisierių, taip pat scenaristas, vaikų rašytojas, kompozitorius. Gimė žymaus rašytojo Sukumuro Rėjaus šeimoje. Atsidėjo kino režisieriaus darbui po pažinties su legendiniu prancūzų režisieriumi Žanu Renuaru, jam filmuojant savąjį šedevrą „Upė“ / Le fleuve / The River (1951) bei Londone peržiūrėjęs taip pat kitą legendinį rež. neorealisto Vitorio de Sikos filmą „Dviračių vagys“ (1948 m.) Tokie Rėjaus filmai kaip „Kelio daina“ (1955 m.), „Nenugalėtas“ (1956 m.), „Muzikinis kambarys“ (1958 m.), „Apu pasaulis“ (1959 m.), „Čarulata“ (1964 m.), „Šachmatų žaidėjai“ (1977 m.) išgarsino ne tik patį režisierių, bet ir visą Indijos kiną vakarų pasaulyje ir Amerikoje. Už savo filmus Rėjus buvo apdovanotas įvairiais laimėjimais, nominuotas Oskarui. Jis tapo Prancūzijos garbės legiono kavalieriumi, Amerikos kinematografinio meno ir mokslo premijos laureatu ir t.t.
Jo filmai vadinami - tikrasis kino menas / „art house“, mažiausiai skirtas komercijai ir plačiajai visuomenei. Galima sakyti, kad šią kino tradiciją ir suformavo pats Satjadžitas Rėjus, jo indėlis į visą Indijos kino pasaulį yra nenusakomas. Ray‘aus sukurta Apu trilogija: “Kelio daina” (”Pather Panchali”), “Aparajito” ( Nenugalėtas) ir “Apu pasaulis” (”Apu Sansar”) yra didžiausias nuopelnas šeštojo dešimtmečio Indijos kinui, davęs pradžią daugeliui Europos kino režisierių grandams. 1950 – 1960 metų Indijos filmų kūrėjai Satjadžitas Rėjus, Ritwik Ghatak‘as ir Mrinal Sen‘as ir šiandien minimi šalia tokių pasaulio kino industrijos įžymybių kaip I. Bergman‘as, A. Hitchcock‘as, V. de Sika, A. Kurosava, Fr. Triufo ir daugelis kitų super grandų.
Raktažodžiai: Apu trilogija Apu pasaulis online, žiureti filma Apu pasaulis, klasikos online, dramos, Apur Sansar (1959), filmai online, filmux.eu

Gerbiamas lankytojau, rekomenduojame Jums tapti pilnaverčiu nariu. Registracija yra nemokama.
Informacija
Mielas lankytojau. Tu čia esi kaip neregistruotas vartotojas.
Mes siūlome tau užsiregistruoti arba tiesiog prisijungti naudojant savo prisijungimo duomenis, tam, kad galėtum įkelti bei komentuoti norimas naujienas.
PopAds.net - The Best Popunder Adnetwork